Kłucie jajników i ból macicy po przyjmowaniu tabletek Dessette Mono

Witam biorę tabletki Dessette Mono (2 opakowanie) karmię piersią. Zaraz po przyjęciu tabletki odczuwam kłucie jajników i ból macicy. Bóle mam codziennie. Co to może oznaczać, czy jest to skutek uboczny tabletek? Nie jest to mocny ani przeszkadzający ból czy powinnam przerwać branie tabletek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tego typu dolegliwości mogą występować podczas stosowania antykoncepcji. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza celem modyfikacji terapii.