Kłucie jajników u kobiety w ciąży

Witam Jestem w pierwszej w swoim życiu ciąży.Mam 20 lat i jestem zdrowa.Jednak ciągle coś mi dokucza. A najbardziej boje się kłuć jajników, czy też w ich okolicach. Byłam u ginekologa, który powiedział mi, że to zupełnie normalne, że to nie same jajniki kłują a wiązadła, które znajdują się bardzo blisko jajników. Powiekszają się one i dlatego kłują i bolą.. Dziś rano poczułam w prawym jajniku , czy też w wiązadłach, nie wiem sama, tempe kłucie.. Bolesne.. Czy to coś poważnego?? Bardzo się boje

Witam serdecznie.
Dolegliwości o których Pani pisze są zupełnie normalne w okresie ciąży. Nie ma powodów do niepokoju, szczególnie że ginekolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w badaniu klinicznym. Proszę nie denerwować się na zapas, gdyż nadmierny stres zdecydowanie nie wpływa dobrze na rozwijającego się maluszka. Serdecznie polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny