Kłucie po lewej stronie klatki piersiowej, ból lewej ręki i duszności u 20-latka

Od półtora tygodnia czuję kłucie po lewej stronie, boli mnie lewa ręka i miewam duszności. Ostatnio dostałem dość mocnego bólu w klatce piersiowej. Byłem z tym u internisty, ale stwierdził że to na tle nerwowym i przepisał magnez oraz lek propranolol. Nie wiem czy jeśli kłucie będzie się utrzymywało to czy iść po skierowanie do kardiologa. Dodam, że ostatnio miałem biegunkę i nie wiem czy może to mieć z tym związek. Proszę o poradę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego. Niemniej jednak bardziej prawdopodobne jest psychogenne podłoże dolegliwości. Wystąpienie nieprawidłowego stolca wydaje się nie mieć związku.