Kłucie po prawej stronie brzucha u kobiety w 20. tygodniu ciąży

Witam. Nurtuje mnie pewna sprawa, wizytę u położnej mam za tydzień. Nie mam kogo zapytać. Jestem w 20 tygodniu ciąży, mam 20 lat. Od dwóch dni odczuwam straszne kłócie po prawej stronie brzucha. Między biodrem,a zebrami. Ból jest kłójacy,nie do końca rozpoznaje czy to co podobnego do skurczów. Boli przy kaszlu, kiedy chcę się obrócić na bok lub wyprostować. Strasznie się martwię. To moja pierwsza ciąża więc może to normalne a ja panikuje.. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Lek. Jacek Kotas Ginekolog, Radom

W przypadku dolegliwości bólowych w 20 tygodniu ciąży należy skonsultować się z lekarzem - często przyczyną opisanych przez Panią dolegliwości bywa zastój w układzie kielichowo miedniczkowym i moczowodzie po stronie prawej. Konieczne jest badanie i wykonanie badania USG.