Kłucie serca i ból głowy a nerwica

Witam jakis czas temu wzieło mnie pogotowie z pracy bo kuło mnie serce stwierdzili ze mam nerwice i od prawie 2 miesiecy boli mnie strasznie głowa byłam u neurologa około 2 tyg temu dostałam divascan i migea 200mg i jeden dzien nie bolała a od przedwczoraj boli mnie prawa półkula głowy i nie przestaje byłam zrobic dzisiaj rtg kregow szyjnych czy to moze byc nerwica?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nerwica daje bardzo wiele różnorakich objawów somatycznych (cielesnych). Mogą pojawić się zawroty głowy, biegunka, bóle brzucha, mdłości, dreszcze, uczucie zimna, brak apetytu, suchość w ustach, tachykardia, kołatanie serca, wysokie tętno albo tak jak u Pani – kłucie serca i ból głowy. Leki, które Pani zażywa, to leki przeciwmigrenowe. Jeżeli jednak bóle głowy pojawiają się wskutek zaburzeń lękowych (nerwicy), to obawiam się, że Divascan i Migea nic nie pomogą. Farmakoterapia to leczenie objawowe. U Pani leki nie są skuteczne, bo przyczyna dolegliwości (migreny) to najprawdopodobniej nerwica. Zachęcam Panią do konsultacji psychiatrycznej. Lekarz psychiatra w oparciu o wywiad z Panią będzie w stanie postawić rzetelną diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie (farmakoterapię i/lub psychoterapię).
Pozdrawiam i życzę powodzenia!