Kłucie w brzuchu a podejrzenie endometriozy

właśnie chodziło mi o ciągłe nie robienie przerwy ;-) usg miałam, wszystko "ok". czuje bol w podbrzuszu (mocniejszy w 2giej polowie cyklu), takie klucie. miesiaczki mam okropne.. :( gastrologicznie i urologicznie niby tez wszystko okej. ginekolog chce zrobic laparoskopie zeby sprawdzic czy nie mam endometrioze,ale czy naprawde potrzeba zabiegu zeby to sprawdzic ? nie da sie inaczej? czy po zabiegu musze zostac w szpitalu czy moge isc do domu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Diagnostyka endometriozy jest niezwykle trudna gdyż ogniska choroby mogą być niezmiernie małe oraz często lokalizują się w nietypowych miejscach. Stąd też dążenie do wykonania zabiegu. Po samej procedurze pacjentka nie wchodzi do domu tego samego dnia, co jednak nie oznacza iż musi spędzić w szpitalu długi czas. Zwykle są to 2-3 dni.