Kłucie w przełyku i zgaga

Witam od dwoch dni mam taka jakby kluche w przelyku pod mostkiem nie moge tegu ,,polknac" nie moze mi sie tez porzadnie odbic strasznie mnie to meczy i do tego jest zgaga co to moze byc i jak sie tego pozbyc.Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W obecnej sytuacji sugerowałbym konsultację ze swoim lekarzem rodzinnym. Warto aby ocenił on tarczycę oraz ewentualnie skierował na badanie gastroskopowe. Możliwe przyczyny to własnie refluks żołądkowo przełykowy lub przerost gruczołu tarczowego.