Kłujący ból jajnika

Dostałam okresu w spodziewanym terminie lecz pewnego dnia przed miesiączką (kilka dni) bolał mnie jajnik (tak myślę) jak można odróżnić ból jajnika (mój był kujący) co możne oznaczać??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ból jest objawem bardzo subiektywnym i każdy odczuwa i przeżywa go inaczej. Trudno powiedzieć czy dolegliwości odczuwane na kilka dni przed miesiączką dotyczyły układu rodnego (macica/jajnik) czy może układu trawiennego.
Najlepiej w przypadku wystąpienia bólu w przyszłości zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który na podstawie badania klinicznego będzie miał możliwość weryfikacji i przybliżenia diagnozy dolegliwości.