Kłykciny kończyste po powrocie z wakacji

witam, od jakiegos czasu walczymy z żoną z kłykcinami konczystymi, wystapiły u niej w okolicy sromu odbytu, lekarz stwierdził że to kłykciny i że zarazic sie mogliśmy tylko podczas stosunku z innym partnerem, jestesmy pewni że ani ja ani zona nie zdradzilismy się, choraoba ta uaktywniła się po powrocie z wakacji gdzie odwiedzaliśmy basen , po kazdej wizycie na basenie lub jakims akwenie wodnym zawsze było cos nie tak u zony zapalenie pochwy grzybica, czy hpv mogła się zona zarazic na basenie

Mikołaj Cyganok

Nie ma dowodów na to, że można zarazić się wirusem HPV inną drogą niż bliski kontakt z osobą zarażoną. Zarazić się wirusem HPV mogli Państwo na długo przed wstąpieniem w związek małżeński, nie bez znaczenia jest ilość poprzednich partnerów seksualnych. Natomiast manifestacja latentnej infekcji w postaci kłykcin kończystych mogła pojawić się dopiero teraz, w skutek osłabienia odporności, której przyczyną mógł być wspomniany przez Pana wyjazd.