Kobieca masturbacja - czy to może być niebezpieczne?

Witam, mam 14 lat i dość często się masturbuję. Po przeczytaniu historii niektórych panów mam obawy, czy to nie prowadzi do jakichś zaburzeń w stosunkach z partnerem, chociaż jestem zwolenniczką kobiecej masturbacji i mówieniu o niej i o damskiej seksualności. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie, kobieca masturbacja (męska zresztą również) nie powinna doprowadzić do problemów w późniejszym życiu seksualnym.
Natomiast czym innym jest odniesienie się do nauk Kościoła Katolickiego, który masturbację uważa za grzeszną, co w efekcie może doprowadzić do wyrzutów sumienia u masturbującego się.

O innych aspektach kobiecej masturbacji proponuję dowiedzieć się z filmu umieszczonego na portalu: http://portal.abczdrowie.pl/masturbacja-kobiet.