Kolana szpotawe a sposoby na wyprostowanie

Mam prawie 18 lat. Mam kolana szpotawe. Między kolanami mam jakieś 4 cm różnicy. Nie wiem od jakiego czasu, całkiem niedawno to zauważyłam. Bardzo mi to przeszkadza, brzydko to wygląda. Nie wiem, co zrobić. Co mi może pomóc je chociaż w mały sposób wyprostować? Czy w moim wieku jakieś ćwiczenia coś dają? Jakaś operacja...?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z ortopedą, tylko na podstawie badania lekarskiego i wyniku badań dodatkowych (zdjęcie RTG) będzie można zadecydować o dalszym leczeniu (rehabilitacja, operacja).