Kołatanie serca i wysoki puls ok. 90-100 w spoczynku

Witam, od pewnego czasu męczą mnie kołatania serca i wysoki puls ok 90-100 w spoczynku. Byłam u kardiologia, echo, ekg, holter - w porządku. jednakże kołatania nadal są, SZCZEGOLNIE PO PRZEBUDZENIU, czy to popołudniowej drzemce, czy w nocy, czy nad ranem, od razu po przebudzeniu kiedy jeszcze nie zdąze dobrze oczu otworzyć. wtedy jest w granicach 120-140. co może byc tego przyczyną? lekarz rodzinny, kardiolog rozkładają ręce, ewentualnie podejrzewają wyrzut adrenaliny z organizmu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście należałoby to rozważyć, jednak proszę zauważyć iż może być to tylko subiektywne uczucie. Badanie holterem niczego nie wykazało a rejestruje ono pracę serca 24h na dobę.