Kołatanie serca przy prawidłowym ciśnieniu krwi

Mam ciśnienie ustabilizowane i niskie 110/68 i niski puls w granicach 60-68, ale serce bije mi nierówno. Raz puls jest miarowy a później przerwa i przez jakiś czas bije niemiarowo. Wtedy też pojawia się suchy kaszel. Czuję się wtedy źle, mam duszności i dziwne uczucie w żołądka. Biorę Lokren 20 mg rano i Co-Valsacr 160 plus 25 mg w południe. To wszystko po incydencie sercowym na początku lutego określonym w wpisie jako migotanie i trzepotanie przedsionków. Nigdy nie mam wysokiego pulsu tylko nierówny. Czy lokren to dobry na taki stan lek? Bo arytmia codziennie się pojawia w godzinach wieczornych, trwa znacznie krócej niż wówczas gdy wystąpił ten incydent, ale nie pozwala zasnąć i dziwnie się czuję. Bardzo proszę o pomoc.

Witam! Na podstawie przedstawionego opisu Pani przypadku można wnioskować, że zgłaszane kołatania serca mogą mieć charakter napadowego migotania przedsionków. W związku z tym konieczne jest wykonanie badania Holter EKG czyli całodobowej rejestracji EKG. Badanie to wykaże rodzaj zaburzeń rytmu i pozwoli podjąć decyzję o dobraniu odpowiedniego leczenia. Stosowany obecnie beta-bloker nie ma typowego działania antyarytmicznego w związku nie jest najlepszym lekiem w tej sytuacji. Preferowanym lekiem może być propafenon (przy braku organicznej choroby serca) lub inne beta-blokery (np. bisoprolol, metoprolol).

Przy doborze odpowiedniego leku antyarytmicznego konieczne jest wykonanie badania echokardiograficznego. Dlatego proponuję skonsultować problem z kardiologiem, który po wykonaniu badania EKG oraz ECHO serca dobierze odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie!