Koledzy z klasy znęcają się nade mną - co powinienem zrobić?

Nazywam się Oskar, mam 14 lat. W mojej szkole strasznie mi dokuczają. Wyzywają mnie w sposób wulgarny, wyśmiewają się ze mnie, biją mnie. Nawet jeden z klasy wysypał mi śmietnik na głowę. Zawsze jak mam iść do szkoły, to jest mi tak smutno, że chce mi się płakać, w szkole też mi się chciało. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Witam!

Zachowanie rówieśników powoduje, że czujesz lęk przed szkołą i bardzo przeżywasz każde pójście do niej. Porozmawiaj na ten temat z rodzicami. Koledzy z klasy nie mają prawa traktować Cię w taki sposób i powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. Jednak dopóki o tym nie powiesz nikomu, wtedy rodzice czy nauczyciele nie będą mieli szansy Ci pomóc. Poproś rodziców, żeby zainterweniowali w Twojej sprawie u wychowawcy. Warto również, żeby zabrali Cię do psychologa. Wyśmiewanie i bicie przez kolegów może powodować poważne problemy psychiczne oraz zaburzać Twój psychiczny rozwój. Dlatego warto skorzystać z pomocy psychologa i poszukać wsparcia w rodzicach. Wraz z rodzicami możesz poszukać najlepszego dla Ciebie wyjścia z tej sytuacji.

Pozdrawiam