Kolejna ciąża po poronieniu w 6. tygodniu ciąży

witam 3 tygodnie temu poroniłam pierwszy raz w 6 tyg ciąży nie było widać bicia serduszka. kiedy teraz mogę starać się o kolejna ciążę?i czy może się to powtórzyć a jeśli tak to jak można temu zapobiec gdyż w pierwszej ciąży miałam częste kłucie w podbrzuszu. proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O kolejną ciążę powinna Pani starać się po odczekaniu 3 pełnych cykli. Przed rozpoczęciem starań warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.