Kolejny stosunek tuż po ejakulacji?

Witam, jestem mało doświadczony w tych sprawach, ponieważ niedawno zaczęliśmy z partnerką współżycie, a bardzo nurtuje mnie wyżej zadane pytanie... Mianowicie... gdy "kochamy się" (oczywiście używając prezerwatyw) po kilkunastu minutach nastąpi wytrys. I tutaj moje pytanie - czy możemy dalej to robić, jeśli zmienię prezerwatywę i nadal członek jest w stanie wzwodu? Gdyby prezerwatywa wtedy pękła, to czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. PS Mam nadziej, że się tak bardzo nie zbłaźniłem... Ale jak już wyżej napisałem, jestem mało doświadczony.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kto pyta, nie błądzi. Pana pytanie nie jest wcale głupie.

Po pierwszym stosunku w cewce moczowej mężczyzny zazwyczaj zostaje trochę nasienia, które może zostać przeniesione do kobiecych dróg rodnych podczas drugiego stosunku, jeśli dojdzie do uszkodzenia prezerwatywy... Aby uniknąć takiej sytuacji można między tymi dwoma stosunkami zrobić małą przerwę, poczekać na zmniejszenie się wzwodu i wysikać się (bo oczywiście trudno jest oddać mocz podczas wzwodu...). Taka rada może wydawać się śmieszna, ale mocz z dużym prawdopodobieństwem "wypłucze" nasienie z cewki moczowej. Po umyciu się może Pan przystąpić do kolejnego stosunku (z użyciem prezerwatywy oczywiście). Takie postępowanie zmniejsza ryzyko "wpadki" podczas tego drugiego razu.

Pozdrawiam!