Kolizja samochodowa a wstrząs mózgu u dzieci

witam z 2 dzieci mialam dzis kolizje,tzn Autobus uderzyl w mercedesa ten zas uderzylw ty mojego auta,bylo to w obszarze zabudowanym,w miescie.z tylu siedzialo w foteliku 5letnie dziecko,z przodu 12letnie.nie bylo zadnych innych urazow, karetka spojrzala i zapytali czy sa obrazenia. wiem,ze moz byc wstzras mozgu?mam obserwowac dzieci w nocy?o godz 10.40 byla koalizja
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obserwacja dzieci jest bardzo ważna. Być może nic się nie stało, jednak lepiej ''dmuchać na zimne''. Tak samo warto obserwować swój organizm. Wstrząśnie mózgu – wbrew pozorom – należy do łagodnych powikłań urazów głowy. Przeważnie nie zagraża życiu, nie może być jednak przez nas zlekceważone. Gdyby pojawiły się nudności lub wymioty, dezorientacja, zaburzenia widzenia, ból lub zawroty głowy wskazana jest szybka konsultacja z lekarzem .