Koloid w wyniku biopsji

Witam, odebrałem własnie wynik biopsji i proszę o informacje - koloid, nieliczne komórki pęcherzykowe, pojedyńcze makrofagi. Materiał skąpy przemawia za zmianą łagodną. Co to znaczy? Dosyć mocno niepokoi mnie fakt obecności koloidu. Czy to dobrze, że zapis na jego temat znalazł się w wyniku biopsji czy może świadczy to o jakiejś negatywnej zmianie albo innych problemach? Czy w takiej sytuacji powinienem natychmiast udać się do lekarza albo podjąć leczenie farmakologiczne? Dlaczego w wynikach biopsji znalazł się koloid? Za co on odpowiada? Co robi? Czy jest groźny? Do tego interesuje mnie również sformułowane na temat "łagodnej zmiany". Czy to znaczy, że coś złego dzieje się w moim organizmie? I jeśli jest "łagodne" to może istnieje szansa, że da się to szybko wyleczyć na przykład za pomocą leków? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam serdecznie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Koloid to treść która wypełnia łagodne guzki koloidowe w tarczycy.
Biiopsja przemiawia za zmianą łagodną, ale można rozważyć badani kontrolne za kilka miesięcy ze względu na skąpy materiał.