Kołysanie podczas snu

DLACZEGO KOŁYSZĘ SIĘ PODCZAS SNU? Mam 23l. od 10-tego roku życia kołyszę się podczas snu,niekiedy budzę się zdezorientowana i po chwili uświadamiam sobie że znów się kołysałam. do 15 roku życia zdarzało się to bardzo często,potem coraz rzadziej. Po urodzeniu dzieci kołysanie ustało,jednak od kilku miesięcy zauważyłam że znowu budzę się podczas kołysania we śnie,miewam koszmary. Mój partner jest tym zaniepokojony a ja czuję zakłopotanie zaistniałą sytuacją. czy jest to spowodowane jakąś chorobą?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przede wszystkim wskazana byłaby konsultacja neurologiczna i wykonanie badania EEG, aby wykluczyć możliwość występowania napadów padaczkowych. Ruchy ciała mogą również występować jako zaburzenie snu (jako np. mioklonie przysenne, okresowe ruchy kończyn). Dlatego po konsultacji neurologicznej wskazana jest diagnostyka w poradni leczenia zaburzeń snu oraz badanie stomatologiczne z oceną zgryzu ( gdy towarzyszy temu także zgrzytanie zębami) i badanie psychologiczne.

Dzień Dobry Pani,

Domniemam, że może to być nawykowa reakcja jako skutek wczesnodziecięcych zdarzeń.

Myślę, ze warto byłoby umówić się na konsultacje z psychologiem, co byłoby dla Pani pomocne w dotarciu do prawdziwej przyczyny Pani symptomu.

Z przesłaniem pomyślności,
irena.mielnik.nadej@gmail.com