Komplikacje po złamaniu kości promieniowej

Witam 6 grudnia zlamalem kosc promieniowa opis zlamanie dalszej nasady kosci promieniowej z przemieszczeniem Gips mialem 6 tygodni potem zaraz 10 zabiegow rechabilitacyjnych pole magnetyczne laser cwiczenia cwicze tez w domu ale dlan cierpnie nie moge zacisnac palcow nadgarstek zgina sie okolo 40 procent Moje pytanie to ile taki stan moze jeszcze potrwac i czy nadgarstek bedzie w pelni sprawny Pozdrawiam Wojtek

Szanowny Panie, jeżeli ustawienie odłamów po repozycji jest prawidłowe w obrazie rtg to tego typu złamanie wymaga po zdjęciu unieruchomeninia rehabilitacji. Czas jej trwania jest różny u poszczególnych pacjentów. Jednak zazwyczaj, o ile spełniony jest warunek , o którym wspominałem na wstępie, rokowanie co do powrotu do pełnej sparwności nadgarstka jest korzystne. W ramach rehabilitacji warto wprowadzić:
masaż limfatyczny ( zmiejszenie obrzęku)
ćwiczenia bierne , czynne wspomagane oraz w końcowej fazie leczenia czynne(mobilizacja stawu promieniowo-nadagrstkowego)
pole magnetyczne ("wspomaganie" zrostu kostnego)

Reasumując - wymaga Pan dalszych zabiegów rehabilitacyjnych, których zakres i czas trwania powinien być monitorowany na bieżąco przez prowadzącego Pana lekarza.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej sparwności nadgarstka.