Kompulsywne przejadanie się

Wtam. Mam problem z którym nie moge sobie poradzić. Nie potrafie celebrować posiłków, jedzenie kojarzy mi sie z zapychaniem, duża ilością do mometu ,,zapchania się,,, mysle ze to coś w rodzaju kompulsywnego przejadania się. Moge nie jeść cały dzień ale gdy tylko zaczne nie potrafię skonczyc, jestem szupłą ponieważ po takich napadach stosuje przez kilka dni rygorystyczna diete. Co ma zrobić jak nauczyć umysł by cieszył sie z małych ilości, jak oduczyć objadania się do momentu ucisku?

Witam,
Każda reakcja kompulsywna jest przypadkowo nabytym a potem utrwalanym rodzajem nałogu,który w chwilach napięć np."zapycha" emocje,żeby nie mogły być wyrażone ze względu na okoliczności.Jedzenie jest na tyle dostępne i społecznie akceptowane,że do pewnego czasu potrafi pełnić funkcję zastępczą,niemniej,gdy w każdej trudnej chwili podsuwany jest zamiast rozmowy czy innych rozwiązań kawałek "czegoś smacznego"staje się niezastapionym pocieszycielem.Jedyną obecnie drogą do zmiany takich nałogowych zachowań jest poddanie się opiece terapeutycznej.
Polecam i pozdrawiam.