Konflikt serologiczny i powracająca żółtaczka a planowanie kolejnej transfuzji

Dzień dobry. Moja córka miala konflikt serol. urodzila w Szkocji wcześniaka córeczke niestety z grupą krwi ojca Rh+B/Ciąża przebiegała prawidłowo. Zaraz po porodzie pojawiła się zóltaczka, była pod lampami, pojawiła się niewydolność oddechowa, Zóltaczka ciągle powraca po 3 tyg. spadła hemoglobina i przetoczyli dziecku krew gr.O,2 dni było dobrze. Wróciła żółtaczka i wzrósl poziom bilirubiny. Planowama jest następna transfuzja. Czy reakcja jest prawidłowai czy jest zagrożenie życia?pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji nie można wykluczyć stanu zagrożenia życia. Niemniej jednak sugerowalbym pozwolić działać neonatologom.