Konflikty w toksycznym związku

witam , mam 19 lat i jestem w toksycznym związku od 2 lat , mam z nim 2 miesięcznego synka a on mi nic nie pomaga i niszczy mnie psychicznie , nie mam dokąd iść z dzieckiem , ostatnio coraz częściej myślę o oddaniu małego do adopcji bo nie chce żeby jak podrośnie patrzył na to jak on mnie traktuje , ale nie chcę go oddawać ale sama sobie już nie poradzę z tym wszystkim , co ja mam zrobić ?

Dobrze, że Pani napisała.

W tej trudnej sytuacji proszę poszukać wsparcia. np. w :

Fundacja Centrum Praw Kobiet

www.cpk.org.pl/

Gdzie szukać pomocy. 22 621 35 37. TELEFON ZAUFANIA. 600 070 717

Zawsze jest dobre wyjście z trudnych sytuacji.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam, proszę poszukać w swoim mieście domu dla samotnych matek z dzieckiem bądź poprzez listę zamieszczoną na tej stronie: http://parenting.pl/portal/domy-samotnej-matki. Tam otrzyma Pani wskazówki w jaki sposób zadbać o siebie i dziecko. Proszę pamiętać, że może Pani oczekiwać i liczyć na wsparcie różnych instytucji (fundacji, stowarzyszeń, organizacji kościelnych, pomocy społecznej), osób (psychologów, psychoterapeutów, pracowników socjalnych i innych) i przy ich wsparciu wychowywać maluszka. Życzę dużo siły i dalszej odwagi w podejmowaniu wyzwań związanych z wczesnym macierzyństwem, Danuta Michalczyk

Podobne zachowania nie powinny mieć miejsca. Panowanie nad zachowaniem (np agresją zarówno fizyczną jak i przemocą psychiczną) jest koniecznością i normą moralna, szczególnie w relacjach partnerskich. Zachęcam Panią do stawiania granic, szanowania siebie i nie pozwalania na zachowania, które Panią krzywdzą lub ranią psychicznie. Pani jest tak samo wartościowa i tak samo potrzebuje czuć się bezpiecznie i dobrze w związku.