Konieczność hospitalizacji w trakcie leczenia zakrzepicy żył głębokich

mój mąż trawił do szpitala gdzie wykryto zakszepice żył głębokich. czy konieczna jest hospitalizacja i na jak długo? czy to rzeczywiście jest takie grożne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zakrzepica żył głębokich może wiązać się z groźnymi powikłaniami, mogącymi być bezpośrednim stanem zagrożenia życia. Konieczność i czas trwania hospitalizacji zależą od zaawansowania i rozległości choroby, wobec dobrej odpowiedzi na leczenie możliwa jest z reguły kontynuacja leczenia w domu.