Konieczność usunięcia mięśniaka wraz z macicą

zdiagnozowano u mnie mięśniaka i lekarz zasugerował mi usuniecie wraz z macica ale powiedział mi także o leczeniu farmakologicznym ...mam 39 lat miesiączki mam regularne nie obfite i nic mnie nie boli .....czy w takim razie konieczna jest operacja ......czy poradzić się jeszcze innego lekarza....

Wskazaniem do operacji mięśniaków są albo obfite miesiączki albo duży mięśniak który powoduje mechaniczny ucisk na sąsiednie narządy .Nic Pani nie pisze o wielkości mięśniaka więc trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć