Korzystanie z solarium po założeniu drugiego stentu

Dzien dobry! Mam pytanie na ktore nikt nie chce mi odpowiedziec. Jestem po zalozeniu 2go Stenta 2tygodnie temu. Jestem bardzo blada czy moge isc do solarium. Jesli tak to na jaki czas. Boje sie czy temperatura nie ma wplywu . Dziekuje z gory i zycze milego dnia.

Magdalena Mroczek

Nie ma oficjalnych przeciwwskazań do korzystania z solariów u osoby ze stentami. Ponieważ wszczepienie stentów często wiąże się z przyjmowaniem nowych leków trzeba skonsultować z kardiologiem czy nie zwiekszaja one wrażliwości na promienie UV. Miejsce wprowadzenia stentu należy chronić przed działaniem promieni UV. Brytyjskie Towarzystwo Dermatologiczne ostrzega jednak osoby ze stentami przed korzystaniem z solariów.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli czuje się Pani dobrze to może Pani jednak nie na dłużej niż 5 minut jednorazowo 2 razy w tygodniu.