Korzystanie z wody zanieczyszczonej mikrobiologicznie

Witam,dowiedziałam się,że woda z której korzystamy jest strasznie zanieczyszczona mikrobiologicznie(e.coli, paciorkowce kałowe).Martwię się ponieważ przez kilka miesięcy korzystałam z tej wody kąpiąc niemowlę, piorąc ubranka, po przegotowaniu przyrządzałam posiłki.Mała ma pół roku nie ma i nie miała żadnych objawów. Czy bakterie mogły zaszkodzić mojemu dziecku,czy może coś rozwijać się bez objawowo(inne organy poza uk.pokarmowym).Czy mogę kąpać się sama,prać w tej wodzie do póki jejnie oczyścimy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Woda wodociągowa w Polsce jest zdatna do spożycia be przegotowania. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.