Kosmetyczna korekta oka

Witam! Mam jaskrę wrodzoną oraz bielmo rogówki oka prawego (również wrodzone) i na to oko nie widzę. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość kosmetycznej korekty tego oka, tak aby moje oczy wyglądały przynajmniej podobnie? Jestem pod opieką okulisty, jednak moja Pani doktor zajmuje się w głównej mierze jaskrą, a ja nie mam zielonego pojęcia, gdzie mogłabym znaleźć jakiegoś okulistę, który mógłby mi jakoś pomóc na to bielmo. Dodam, że soczewki raczej odpadają, gdyż w tym prawym oku mam zespół suchego oka.

Witam serdecznie!

W przypadku bielma istnieje kilka opcji leczenia. Najbardziej inwazyjnym jest usunięcie bielma operacyjnie.

Istnieją soczewki kontaktowe (tzw. soczewki protetyczne), które są przeznaczone dla pacjentów z bielmem a mogą być stosowane przez pacjentów z zespołem suchego oka, aczkolwiek wszystko zależy od stopnia nasilenia schorzenia i decyzja powinna być podjęta po konsultacji z lekarzem okulistą.

Istnieją też specjalne protezy oka, tzw. epiprotezy, które nakłada się na niewidzące oko.

O wyborze możliwości leczenia powinien zadecydować lekarz okulista, który się specjalizuje w tym zagadnieniu.

Proszę zajrzeć na stronę www.jednooczni.org

Myślę, że strona ta będzie przydatna w znalezieniu specjalisty w miejscu Pani zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie