Kosmetyki dla alergiczki

witam mam problem w doborze wyboru kosmetykow hypoalergicznych tj tusz do rzes i cienie do powiek mam zaczerwienione i swedzace powieki co wybrac,,,,dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, Niestety w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma problem z alergią na różne rzeczy, także na kosmetyki. Tym samym na rynku oferowane są bardzo różne kosmetyki, niektóre niestety są tylko z nazwy hipoalergiczne. To co mogę Pani zaproponować to udanie się do drogerii, gdzie powinny być sprawdzone kosmetyki. Niestety najlepszą metodą będzie w tym wypadku metoda prób i błędów, ponieważ poszczególny rodzaj cery może różnie reagować na poszczególne kosmetyki. Pozdrawiam