Kosmetyki do cery trądzikowej dla 21-latki

Dzień dobry mam problem z pryszczami na policzkach używam kremu do cery mieszanej bo raz mam tłustą i raz skłonną do przesuszenia. Loreal Triple active na noc , płyn micelarny garnier, i peeling loreal ideal glow . Czy te kosmetyki dobre są na mą cerę co mam robić by się pozbyć pryszczy na policzkach i czole ??:)

Dzień dobry,

Bardzo trudno jest dobrać odpowiednie kosmetyki w momencie, kiedy nie widzimy pacjenta. Czy zmiany pojawiające się na Pani skórze mają charakter zaskórników, grudek czy krostek?
Przy wyborze kosmetyków warto pamiętać, by były to preparaty wolne od substancji komedogennch, które będą utrudniały prawidłowe funkcjonowanie skóry. Ponadto przy problemach z wykwitami zdecydowanie bardziej polecam produkty apteczne niż drogeryjne. Warto mieć osobno krem na dzień i na noc. Ten dzienny powinien zawierać filtr i w zależności od stanu skóry mieć działanie nawilżające, matujące lub normalizujące. Natomiast nocny może mieć niewielkie stężenie np kwasu migdałowego, który delikatnie złuszczy martwe komórki naskórka i odblokuje pory.
Warto również od czasu do czasu poddać się profesjonalnemu zabiegowi złuszczającemu w gabinecie, który dogłębnie oczyści i nawilży skórę.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska
Kosmetolog

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry,

Zalecam działanie kompleksowe czyli odpowiednio dobrane do Pani rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (polecam laserowy peeling węglowy, kwasy- glikolowy, salicylowy, azelainowy) oraz prawidłowa pielęgnacja domowa do cery trądzikowej. W preparatach proszę szukać takich substancji jak: żeń-szeń, wyciąg lukrecji, aloes, rumianek, algo, zielona herbata, alantoina czy pantenol. Polecam produkty Acnicare z firmy Synchroline dostępne w aptekach.

Pozdrawiam serdecznie.