Krążek a zakrzepica

Stosuję krążek, ostatnio często boli mnie noga i drętwieje. Boje się, że to zakrzepica, więc rozważam odstawienie krążka. Stosuję go już 3 dzień, czy mogę go teraz odstawić? czy powinnam poczekać do końca 3 tygodnia? Ile trwa zwiększony okres płodny po odstawieniu krążka?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy rzeczywiście sugerują zakrzepicę. Sugerowałabym jak najszybsze odstawienie krążka i pilną konsultację z ginekologiem lub internistą.

Zwiększoną płodność po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej obserwuje się wyłącznie w pierwszym miesiącu. Jeżeli nie planuje Pani ciąży, warto zastosować inną metodę antykoncepcji, najlepiej prezerwatywę, ze względu na wysoką skuteczność, dochodzącą do 98% przy jej prawidłowym stosowaniu.

Pozdrawiam