Krążek antykoncepcyjny a brak okresu - czy to normalne?

Witam, mam mały problem, mianowicie zdecydowałam się stosować krążek (wcześniej stosowałam tabletki antykoncepcyjne) i wsadziłam pierwszy krążek w pierwszym dniu okresu, tylko że ja mam okres, że na początku mam brązowe upławy i wtedy wsadziłam. To był pierwszy dzień i już na tym się skończyło, krew mi nie leciała. Przez trzy tygodnie nie miałam żadnego plamienia i teraz jest piaty dzień po wyjęciu i nic. Czy jestem w ciąży czy coś innego się dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krążek antykoncepcyjny, ze względu na pominięcie żyły wrotnej i efektu pierwszego przejścia, może dostarczać nieco większą niż do tej pory efektywną dawkę hormonów. Mogło to spowodować opóźnienie lub niewystąpienie krwawienia z odstawienia.

Proszę jednak wykonać też test ciążowy i ponowić go po tygodniu, jeśli jego wynik będzie negatywny. Jeśli nie potwierdzi Pani ciąży, a w kolejnym cyklu znów nie dojdzie do krwawienia, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!