Kręgozmyk drugiego stopnia a operacja

Mam kręgozmyk drugiego stopnia, neurochirurg zaleca operacje,mam dolegliwości w postaci bólu po prawej stronie biodra coś jakby pieczenie w stawie,czasem boli mnie tak że aż utykam. Po ostatniej rehabilitacji jest dużo lepiej acz kolwiek po większej aktywności np.w pracy objawy wracają,nie pomagają nawet środki przeciwbólowe (padolten ). Jestem już wpisana na listę oczekujących, moje pytanie brzmi czy poddać się tej operacji? Dodam że mam dopiero 30 lat.

Aleksander Ropielewski

Ma Pani wskazania do przeprowadzenia operacji. Pani stan samoczynnie się nie poprawi, a operacja przeprowadzona przy bardziej zaawansowanych zmianach może nie przynieść oczekiwanego efektu. Ze względów medycznych więcej przemawia za operacją niż przeciwko, jednak nie jestem władny żeby decydować za Panią w tak osobistej i wrażliwej materii.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski