Krew i nielicznie rozproszone tyreocyty, rozmaz ubogokomórkowy przy biopsji tarczycy

Mam rozpoznanie po cienkoigłowej biopsji lewego płata tarczycy: Rozpoznanie kliniczne Tu. Rozpoznanie: Krew i nielicznie rozproszone tyreocyty. Rozmaz ubogokomórkowy. Co oznacza ta diagnoza? Czy to rak złośliwy?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozpoznanie kliniczne tu oznacza obecność guza. W badaniu cytologicznym nie stwierdzono jednak cech złośliwości zmiany, a jedynie prawidłowe komórki tarczycy - tyreocyty. Dalsze postępowanie proszę konsultować z lekarze prowadzącym.