Krew na papierze po oddaniu stolca

witam.moja obawa jest krew na papierze toaletowym po oddaniu stolca!nie mam żadnych bólów pieczeń ani swendzeń w okolicach odbytu w trakcie oddawania stolca

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się świeżej krwi podczas wypróżniania może świadczyć o chorobie hemoroidalnej. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty chirurga bądź proktologa. Do poradni specjalistycznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.