Krew na papierze podczas defekacji i ból odbytu

Dzis na papierze zauważyłem krew mam 37 lat ale jak dotykam we wnatrz odbytu to mnie boli co to moze byc ?? I czy kolonoskopia moze cos wykazać..

Lek. Marta Gryszkiewicz

To prawdopodobnie hemoroidy. Jednak zweryfikować powinien to wstępnie lekarz pierwszego kontaktu lub chirurg w rejonie w badaniu per rectum. W razie watpliwsci wykonuje się rekto i kolonoskopię.