Krew w moczu u chłopca (niecałe 2 latka)

Proszę o interpretację wyników (powtórzyłam i podobnie było): ciężar 1,030 g/ml, pH 5,5 leukocyty ujemne, azotyny, białko, cukier, ciała ketonowe - nieobecne, urobilinogen 0,2 mg/dl, bilirubina nieobecna, krew mało barwa, żółta, nabłonki płaskie pojedyncze w polu widzenia, leukocyty 0-2 w polu widzenia, erytrocyty wyługowane 5-6-19 w polu widzenia. Matka choruje na cukrzycę insulinozależną. Dziecko ma stwierdzony podwójny układ kielichowo-miedniczkowy. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krew” wykryta w pierwszej części badania ogólnego moczu znajduje swoje odzwierciedlenie w wyniku mikroskopowego badania osadu moczu, w którym liczba krwinek czerwonych (erytrocytów) przekracza wartości prawidłowe (do 5 w polu widzenia). Może być to spowodowane istniejącą u Pani synka wadą układu moczowego, ale przyczyn krwinkomoczu jest wiele. Nie wiem z jakiego powodu wykonywane było badanie – czy wcześniej u synka występowały jakieś niepokojące objawy, czy było to jedynie badanie kontrolne. Na pewno należy zgłosić się do lekarza, który dokładnie zbada dziecko, zlecając prawdopodobnie USG jamy brzusznej.