Krople do oczu powodują szczypanie i łzawienie oka

Od sierpnia 2008 r. zaczęłam brać różne krople na obniżenie ciśnienia w gałce. Wiele kropli powoduje uczulenie oczu. Brałam kilka miesięcy neolol żel, ale efekt był nieznaczny albo żaden. Teraz biorę 3 razy dziennie krople Trusopt - oczy szczypią i zaraz po zakropleniu łzawią, obawiam się, że lek wypłynie razem ze łzami. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Po użyciu kropli należy przechylić głowę ku tyłowi, tak aby zmniejszyć ich wypływ. W worku spojówkowym mieści się niecała jedna kropla, więc po zakropleniu leku zawsze trochę wypłynie. Jeżeli łzawienie jest niewielkie, nie należy przejmować się, że lek nie zadziała. Jeżeli natomiast zaraz po podaniu leku występuje naprawdę obfite łzawienie, można podać dodatkową kroplę.