Krostka na sutku - czy to coś poważnego?

Witam, od 3 dni na lewym sutku mam narośl, malutki pęcherzyk, który jest w środku biały, jakby wypełniony płynem. Narośl ta jest na brzegu sutka. Pierś mnie boli, nie jest zaczerwieniona. Czy to jest coś poważnego i niepokojącego?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Bez dokładnego obejrzenia zmiany przez specjalistę dermatologa nie da się ocenić jej rodzaju oraz określić czy jest groźna. Podany przez Panią opis może świadczyć na przykład o zapaleniu mieszka włosowego lub zwykłej krostce. Jeśli problem nie zniknie prze kilka dni lub objawy będą się nasilać, należy skontaktować się z lekarzem.