Krostki i drętwienie języka

Witam właśnie zauważyłem że mam z tyłu języka kolor brązowy kiedy skrobie paznokciem są to jakby włoski na środku języka mam czerwone duże krostki strasznie piecze i drętwieje mi język prosze o pomoc

Najprawdopodobniej jest to język czarny włochaty. Jeśli dołącza się do tego uczucie pieczenia, najpewniej jest powikłany grzybicą. Trzeba zgłosić się do stomatologa - najlepiej specjalisty periodontologa (lekarza, który zajmuje się leczeniem zmian na błonie śluzowej jamy ustnej).
Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga periodontolog Kraków