Krostki koloru skóry pod napletkiem

Od dłuższego już czasu obserwuję u siebie zmiany na penisie. Są to krostki koloru skóry, nie są niczym wypełnione, nie bolą nie swędzą, ale brzydko wyglądają. Zlokalizowane są na prąciu pod napletkiem. Biegną wąską ścieżką dookoła prącia w miejscu, gdzie zaczyna się zwijać skóra napletka. O ile kiedyś były one bardzo drobne to teraz robią się coraz większe. Poza tym mam jeszcze dwa inne problemy. Są to maleńkie krostki na mosznie - białe, bardzo drobne, jest ich bardzo dużo, układają się zazwyczaj liniowo, w zagłębieniach skóry, ale są też rozsypane luźno. Białe krostki występują również na ustach, może je także wyczuć pod językiem. Widoczne są też na górnej wardze i z czasem robią się coraz większe. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, ale teraz to już za bardzo jest je widać. Dla jasności: byłem z tym problemem u lekarzy, ale wszyscy oni bagatelizują sprawę twierdzą że jest to naturalne i że nie ma się czym przejmować. Nie zgadzam się jednak z takim stanem rzeczy. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Występują u Pana najprawdopodobniej dwie zupełnie rózne sprawy. Z Pana opisu możliwe, że pierwsze opisywane zmiany to grudki perliste prącia, które są fizjologiczne i występują u sporej części społeczeństwa.
Drugim problemem są grudki wystepujące na mosznie i na twarzy  - najprawdopodobniej związane z jakimś nadkażeniem bakteryjnym.
Niestety bez badania lekarskiego nie da się potwierdzić obu tych opini, więc jedyną rozsądną radę jaką mogę Panu dać to to że niestety musi Pan ponownie udać sie do lekarza, najlepiej do dermatologa.
Pozdrawiam.