Krostki na brodawce - co się dzieje?

Witam, od dłuższego czasu mam krostki na brodawkach obu piersi. Krostki te są koloru brodawek, parę tych krostek znajduje się też na sutku. Niektóre z nich mają po środku takie ledwo widoczne czarne punkciki. Nie zauważyłam żadnych wycieków, czy też obrzęków. Nie odczuwam też żadnego bólu w tym regionie. Od jakiegoś czasu pobolewa mnie też prawa pierś, dziś wyczulam w prawej piersi jakiś guzek. Czy muszę udać się z tymi krostkami do lekarza? Dziękuję za odpowiedź ;) dominika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane zmiany w okolicy brodawek sutkowych mogą być związane ze zmianami gruczołów apokrynowych otoczki brodawek sutkowych. Mogły one ulec przerostowi, jednakże warto skonsultować problem z lekarzem.
Każda zmiana guzowata wykryta w piersi podczas samobadania po miesiączce (w czasie miesiączki lub przed nią może dochodzić do fizjologicznych zmian w tkance gruczołowej piersi) wymaga ponownego zbadania piersi przez lekarza, a także ewentualnego wykonania badania USG piersi. Wśród rzeczywistych guzków u kobiet ok 20. roku życia sporo z nich stanowi zmiany łagodne lub zmiany tkanki gruczołowej piersi.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl