Krostki na nogach u rocznego dziecka

Dzien dobry!u mojego rocznego dziecka na nozkach tylko w niektorych miejscach zrobily sie krostki sa to miejsca bardzo suche(mi sie wydaje ze to bardzo sucha skora)-ja taka mam skore.Na raczkach rowniez ma.Lekarz przepisal mi Linola krem.Maly sie drapie czasami mocno.Mam wrazenie jakby to liszaje jak dotykam.Skore glowy ma rowniez sucha codziennie smaruje oliwka i wyczesuje ten (niby lupiez)-pije normalnie i na jedzenie uwazam zadnych truskawek czy pomidorow itp,dziekuje za odpowiedz!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na głowie to zapewne ciemieniucha - w sklepach dostępne są preparaty na ciemieniuchę - b.skuteczne i wydajne. Niestety wysypka wysypce nierówna, trzeba ją zobaczyć by móc ją ocenić i zdiagnozować. Dlatego też należy opierać się na opinii wydajnej przez pediatrę/lekarza rodzinnego. Jeśli to tylko sucha skóra, to dla niemowlaków bardzo dobrym kremem łagodzącym podrażnienia i nawilżającym jest "Emolium - krem specjalny".