Krostki na twarzy miesięcznego dziecka karmionego piersią

Witam, miesiąc temu urodziłam córeczkę. Karmię ją piersią. Ale na twarzy pojawiają się jej krostki podobne do potówek, dość często też wymiotuje. Jem jogurty chociaż nie codziennie, twarożki, pomidory. Czy to może być objawem alergii pokarmowej? Czy powinnam coś wyeliminować z mojej diety? Dziękuję za odpowiedź.

Droga Mamo, może Pani także na 2-3 dni wyeliminować całkowicie nabiał, pomidory, cytrusy, orzechy i czekoladę i obserwować dziecko. Być może alergia ustąpi. jeśli tak się stanie warto skonsultować się z dietetykiem, aby zbilansował Pani dietę bez ww. produktów.
Pozdrawiam