Krostki na twarzy noworodka

Witam serdecznie! Moja 4 miesięczna córeczka od 3 tygodni ma krosteczki na twarzy. Najpierw pojawiły się wokół ust, więc myślałam, że to od śliny, bo pcha rączki do buzi, więc zaczęłam jej częściej przemywać buzię i rączki. Krostki są delikatnie zaczerwienione. Z czasem zaczęły się robić na nosku i wokół oczu. Od początku używam tego samego mleka modyfikowanego, proszku i kosmetyków do kąpieli. Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie opisała Pani dokładnie wyglądu krostek, które pojawiły się na twarzy niemowlaka. Na podstawie samej morfologii zmian często można bowiem określić ich przyczynę. Mogą one być zarówno formą trądziku niemowlęcego, potówkami, prosakami czy zmianami alergicznymi. By je właściwie zdiagnozować, a następnie leczyć powinna skierować się Pani do specjalisty pediatry. Lekarz zbierze wywiad, zbada dziecko, ewentualnie zleci badania dodatkowe oraz w miarę potrzeby rozpocznie właściwe leczenie.