Krostki na wargach sromowych - co to jest?

Witam. Od kiedy pamiętam wyczuwalne są u mnie krosty na wargach sromowych. Nie swędzą, nie bolą, nie powiększają się, ale też nie znikają. Są niewidoczne tylko wyczuwalne przy dotyku i zastanawiam się co to może być, czy to normalne? Dodam, że od jakiegoś czasu, ale raczej rzadko, pojawiają się wrzody na pachwinach i na pośladkach i w sumie to najbardziej mnie niepokoi. One pojawiają się seriami, jeden się zagoi pojawia się następny a po kilku dniach przestają się pojawiać... Czy to może być jakaś choroba? Byłam kilka razy u ginekologa, gdyż byłam w ciąży, ale poroniłam. Miałam robioną cytologię i ogólne badania, ale wtedy nic niepokojącego lekarz nie zauważył, ale nie mówiłam mu o wrzodach ani tych krostach. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie opisywane zmiany na wargach sromowych nie są powodem do zmartwienia, gdyż prawdopodobnie lekarz ginekolog podczas badania zwróciłby na to uwagę. Być może są to zmiany wynikające z powiększenia gruczołów znajdujących się w tej okolicy.

Natomiast jeżeli chodzi o nawracające owrzodzenia, to sprawa wymaga wyjaśnienia i konsultacji z lekarzem dermatologiem. Zmiany mogą wynikać z infekcji.

Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam