Krostki w miejscach intymnych - co to jest?

Witam, mam taki problem od jakiegoś czasu. W miejscach intymnych pojawiły mi się dziwne krostki. Początkowo było ich niewiele, bo kilka i wyglądały raczej jak małe pieprzyki albo coś na wzór takich brodawek. Myślałam, że wrastają mi się włoski po depilacji. Niestety wraz z dalszą depilacją zaczęły się rozsiewać i mam ich coraz więcej. Nie bolą. nie swędzą jednakże przeszkadzają mi w depilacji, gdyż maszynka podrażnia je bardzo. Co to może być?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn Pani dolegliwości może być kilka - najbardziej prawdopodobną jest wystąpienie zmian właśnie w wyniku usuwania owłosienia z miejsc intymnych, w wyniku którego doszło do podrażnienia  wrażliwych okolic oraz być może do nadkażenia zmian.
Objawy mogą występować także jako nadwrażliwość na stosowany płyn do higieny intymnej, czy proszek do prania.

Innym powodem może być infekcja - bakteryjna bądź wirusowa.
Jeżeli po usuwaniu owłosienia dochodzi do pogorszenia stanu i zwiększenia ilości zmian na pewno warto zmienić metodę działania.
Wskazana jest również wizyta u dermatologa, bez badania, obejrzenia zmian oraz zebrania wywiadu nie można postawić rozpoznania i zalecić leczenia.
Jeżeli zmiany będą miały pochodzenie infekcyjne, będzie wskazane rozpatrzenie przeprowadzenie równoczesnego leczenia  u Partnera.

Pozdrawiam