Krosty a peeling drobnoziarnisty

Mam pytanie... czy w przypadku, gdy mam na twarzy wiele krost i wyprysków mogę stosować peelingi, choćby te drobnoziarniste?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ze względu na obecność zmian zapalnych - grudek i krost - polecam wizytę u lekarza dermatologa. Peelingi drobnoziarniste stosowane przy obecności zmian zapalnych mogłyby pogorszyć stan skóry.

Dzień dobry,

Odradzam stosowania peelingów drobnoziarnistych w przypadku w którym na twarzy występują krosty i wypryski. Zmiany mogą się tylko roznieść. Proponuje konsultację u lekarza medycyny estetycznej- istnieje wiele zabiegów, które mogą Pani pomóc. Podstawą jest bezpośrednia wizyta u specjalisty oraz indywidualny dobór zabiegu do Pani potrzeb i problemu.

Pozdrawiam serdecznie.