Krosty na pośladkach u chorego na kiłę

Mam kiłę i leżałem 2 tyg. w szpitalu. Podawali mi 4 razy dziennie penicylinę dożylnie. Po wyjściu ze szpitala zacząłem brać na zakończenie 2xdziennie rano i wieczorem 2 tabletki doxycykliny. Na pośladkach mam krosty czy wrzody, jakieś dziwne syfy. Sam nie wiem, co to jest. Czasami swędzą, czasami nie. Co to jest? Pomóżcie proszę, jak to zniszczyć? Czy to wpływ kiły?

Myślę, że nie jest to żaden objaw kiły. Kiła przebiega w inny sposób i daje inne objawy i dolegliwości. Takie zmiany na pośladkach mogą świadczyć np. o powikłaniu samej antybiotykoterapii, czyli grzybicy w formie zmian skórnych. W tej sprawie najlepiej powinien wypowiedzieć się dermatolog po bezpośrednim badaniu. Możliwe, że konieczne okaże się włączenie odpowiednich leków przeciwgrzybiczych.