Krosty na twarzy i szyi a praca mechanika

witam mam26l mężczyzna, bez nadwagi i niepijący. mam problem z krostami na twarzy i szyi, jestem mechanikiem samochodowym i w tygodniu mam krosty co dzień nowe, jak jest weekend znikają w 70%. niedawno miałem urlop i po2 tyg. twarz była praktycznie normalna w momencie powrotu do racy znowu krosty kilka dziennie przybywa, moja dieta ok, nie palący. jak dbać o skore twarzy, jakiś krem?, może witaminy ? sam nie wiem troszkę się poprawiło ja zacząłem używać mydło protex. ale niewiele.pomocy
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Skoro stan cery poprawił się podczas urlopu, myślę że Pana problemy wynikają po prostu z zatykania się gruczołów łojowych kurzem i potem podczas całodziennej pracy. Jeśli dodatkowo nie oczyszcza Pan odpowiednio twarzy po powrocie z pracy bardzo łatwo o rozwój krost. Proponuję stosować do mycia twarzy żele antybakteryjne oraz przemywać ją antybakteryjnym tonikiem (dodatkowe mycie i przemywanie twarzy tonikiem także w ciągu dnia!). Dodatkowo raz w tygodniu można wykonać delikatny peeling, ewentualnie używać na noc kremu normalizującego pracę gruczołów łojowych (wydaje mi się jednak, że nie jest to działanie konieczne a poprawę stanu cery przyniosą same zabiegi oczyszczające). Bardzo ważne jest również aby unikał Pan dotykania twarzy brudnymi rękoma oraz wszelkiego skubania, wyciskania krost itd. na brudnej buzi. Oczywiście nie zaszkodzi również dieta bogata w warzywa, owoce i witaminy z grupy B.

Substancje smołowcowe mogą wywoływac zmiany typu trądzika.proszę zgłosic się do dermatologa.Mogą pomóc pilingi najlepiej w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam,niekiedy zmiany krostkowe na twarzy mogą być efektem kontaktu ze smarami i olejami,sugeruję aby kupić płyn micelarny do mycia twarzy i stosować go w pracy,jeśli nie będzie poprawy udać się do dermatologa.